İçeriğe geç

Ankara Batman Arası Kaç KM

Ankara Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Batman arası kaç km? Ankara Batman arası kaç saat? Ankara Batman yol tarifi? Ankara Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Ankara Batman Arası Kaç KM

Ankara Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 km’dir. Ankara Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 752 km’dir.

Ankara Batman Arası Kaç KM

Ankara Batman Arası Kaç Saat

Ankara Batman arası kaç saat; Ankara Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ankara Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 752 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ankara Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1096 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.