İçeriğe geç

Ankara Bartın Arası Kaç KM

Ankara Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Bartın arası kaç km? Ankara Bartın arası kaç saat? Ankara Bartın yol tarifi? Ankara Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Bartın Arası Kaç KM

Ankara Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 km’dir. Ankara Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 187 km’dir.

Ankara Bartın Arası Kaç KM

Ankara Bartın Arası Kaç Saat

Ankara Bartın arası kaç saat; Ankara Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 187 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.