İçeriğe geç

Ankara Balıkesir Arası Kaç KM

Ankara Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Balıkesir arası kaç km? Ankara Balıkesir arası kaç saat? Ankara Balıkesir yol tarifi? Ankara Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Balıkesir Arası Kaç KM

Ankara Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 km’dir. Ankara Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Ankara Balıkesir Arası Kaç KM

Ankara Balıkesir Arası Kaç Saat

Ankara Balıkesir arası kaç saat; Ankara Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ankara Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.