İçeriğe geç

Ankara Aydın Arası Kaç KM

Ankara Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Aydın arası kaç km? Ankara Aydın arası kaç saat? Ankara Aydın yol tarifi? Ankara Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333 N 27.937222 E GPS koordinatlarıdır.

Ankara Aydın Arası Kaç KM

Ankara Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 km’dir. Ankara Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 448 km’dir.

Ankara Aydın Arası Kaç KM

Ankara Aydın Arası Kaç Saat

Ankara Aydın arası kaç saat; Ankara Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Ankara Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 448 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ankara Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.