İçeriğe geç

Ankara Artvin Arası Kaç KM

Ankara Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Artvin arası kaç km? Ankara Artvin arası kaç saat? Ankara Artvin yol tarifi? Ankara Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41 08′K 041 51′D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Artvin Arası Kaç KM

Ankara Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 km’dir. Ankara Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 764 km’dir.

Ankara Artvin Arası Kaç KM

Ankara Artvin Arası Kaç Saat

Ankara Artvin arası kaç saat; Ankara Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 764 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Ankara Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.