İçeriğe geç

Ankara Ardahan Arası Kaç KM

Ankara Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Ardahan arası kaç km? Ankara Ardahan arası kaç saat? Ankara Ardahan yol tarifi? Ankara Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Ardahan Arası Kaç KM

Ankara Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1108 km’dir. Ankara Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 850 km’dir.

Ankara Ardahan Arası Kaç KM

Ankara Ardahan Arası Kaç Saat

Ankara Ardahan arası kaç saat; Ankara Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1108 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 850 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Ankara Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1108 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.