İçeriğe geç

Ankara Antalya Arası Kaç KM

Ankara Antalya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Antalya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Antalya arası kaç km? Ankara Antalya arası kaç saat? Ankara Antalya yol tarifi? Ankara Antalya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Antalya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Antalya Arası Kaç KM

Ankara Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 km’dir. Ankara Antalya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 387 km’dir.

Ankara Antalya Arası Kaç KM

Ankara Antalya Arası Kaç Saat

Ankara Antalya arası kaç saat; Ankara Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Antalya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara Antalya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 387 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Ankara Antalya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Antalya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Antalya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.