İçeriğe geç

Ankara Amasya Arası Kaç KM

Ankara Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Amasya arası kaç km? Ankara Amasya arası kaç saat? Ankara Amasya yol tarifi? Ankara Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Amasya Arası Kaç KM

Ankara Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 km’dir. Ankara Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 266 km’dir.

Ankara Amasya Arası Kaç KM

Ankara Amasya Arası Kaç Saat

Ankara Amasya arası kaç saat; Ankara Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ankara Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ankara Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 266 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.