Ankara Amasra Arası Kaç KM

Ankara Amasra arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Amasra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Amasra arası kaç km? Ankara Amasra arası kaç saat? Ankara Amasra yol tarifi? Ankara Amasra arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Amasra İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilçesinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Amasra ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasra ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 178 km2’dir.  Amasra ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 44′ 49.2756” Kuzey ve 32° 23′ 7.9296” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Amasra Arası Kaç KM

Ankara Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 km’dir. Ankara Amasra arası mesafe havayolu ile yaklaşık 210 km’dir.

Ankara Amasra Arası Kaç KM

Ankara Amasra Arası Kaç Saat

Ankara Amasra arası kaç saat; Ankara Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Amasra arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Amasra arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 210 kilometredir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Ankara Amasra Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Amasra Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Amasra arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasra’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.