İçeriğe geç

Ankara Aksaray arası kaç km

Ankara Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Aksaray arası kaç km? Ankara Aksaray arası kaç saat? Ankara Aksaray yol tarifi? Ankara Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Aksaray Arası Kaç KM

Ankara Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 230 km’dir. Ankara Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 202 km’dir.

Ankara Aksaray Arası Kaç KM

Ankara Aksaray Arası Kaç Saat

Ankara Aksaray arası kaç saat; Ankara Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 230 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 202 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 230 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.