İçeriğe geç

Ankara Ağrı Arası Kaç KM

Ankara Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Ağrı arası kaç km? Ankara Ağrı arası kaç saat? Ankara Ağrı yol tarifi? Ankara Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Ağrı Arası Kaç KM

Ankara Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1073 km’dir. Ankara Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 870 km’dir.

Ankara Ağrı Arası Kaç KM

Ankara Ağrı Arası Kaç Saat

Ankara Ağrı arası kaç saat; Ankara Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1073 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ankara Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 870 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Ankara Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1073 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.