İçeriğe geç

Ankara Afyon Arası Kaç KM

Ankara Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Afyon arası kaç km? Ankara Afyon arası kaç saat? Ankara Afyon yol tarifi? Ankara Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Afyon Arası Kaç KM

Ankara Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 km’dir. Ankara Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 239 km’dir.

Ankara Afyon Arası Kaç KM

Ankara Afyon Arası Kaç Saat

Ankara Afyon arası kaç saat; Ankara Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ankara Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat  sürmektedir. Ankara Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 239 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 49 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat Otobüs ile;

4saat

Uçak ile;

49 dakika

Ankara Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 933 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.