İçeriğe geç

Ankara Adana Arası Kaç KM

Ankara Adana arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Ankara şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Adana arası kaç km? Ankara Adana arası kaç saat? Ankara Adana yol tarifi? Ankara Adana arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Adana İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Ankara Adana Arası Kaç KM

Ankara Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 487 km’dir. Ankara Adana arası mesafe havayolu ile yaklaşık 392 km’dir.

Ankara Adana Arası Kaç KM

 Ankara Adana Arası Kaç Saat

Ankara Adana arası kaç saat; Ankara Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 487 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 41 dakika sürmektedir. Ankara Adana arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7saat 16dakika sürmektedir. Ankara Adana arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 392 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 41 dakika

Otobüs ile;

7 saat 16 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

12 saat 30 dakika

Ankara Adana Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 487 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Adana Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

 Ankara Adana arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.