Ankara Abant Arası Kaç KM

Ankara Abant arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Abant şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Abant arası kaç km? Ankara Abant arası kaç saat? Ankara Abant yol tarifi? Ankara Abant arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Abant İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Abant ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Abant ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1.28 km2dir. Abant ilçesinin coğrafi konumu ise 40°36′K 31°16′D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Abant Arası Kaç KM

Ankara Abant arası mesafe karayolu ile yaklaşık 227 km’dir. Ankara Abant arası mesafe havayolu ile yaklaşık 155 km’dir.

Ankara Abant Arası Kaç KM

Ankara Abant Arası Kaç Saat

Ankara Abant arası kaç saat; Ankara Abant arası mesafe karayolu ile yaklaşık 227 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Abant arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Abant arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 155 kilometredir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Ankara Abant Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Abant arası mesafe karayolu ile yaklaşık 227 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Abant Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Abant arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Abant’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Abant’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.