İçeriğe geç

Andırın Yol Tarifi

Kahramanmaraş Andırın yol tarifi; yazımızda öncelikle Andırın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Andırın’a nasıl gidilir? Andırın yol tarifi? Andırın yol haritası? Andırın İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Andırın İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Andırın, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Andırın İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.202 km2’dir. Andırın ilçesinin rakımı ise 1.047 m olarak hesaplanmıştır. Andırın ilçesinin Kuzeyinde Göksun, doğusunda Onikişubat, batısında Adana ve Osmaniye, Güneyinde ise Osmaniye ilçeleri bulunmaktadır. Andırın ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Andırın İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Andırın ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.503 nüfusa sahiptir.

Andırın İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Andırın Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Andırın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Andırın Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Andırın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Andırın’a Nasıl Gidilir? Andırın Yol Tarifi

Andırın’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Andırın’a gelebilirsiniz. Andırın karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 85.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.011 km, Ankara’ya yaklaşık 558 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.041 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Andırın ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Andırın ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.