İçeriğe geç

Anamur Yol Tarifi

Mersin Anamur yol tarifi; yazımızda öncelikle Anamur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Anamur’a nasıl gidilir? Anamur yol tarifi? Anamur yol haritası? Anamur İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Anamur İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Anamur, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Anamur İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.430 km2’dir. Anamur ilçesinin rakımı ise 33 m olarak hesaplanmıştır. Anamur ilinin Kuzeyinde Karaman, doğusunda ise Bozyazı, batısında Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Anamur ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Anamur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Anamur ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 66.068 nüfusa sahiptir.

Anamur İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Anamur Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Anamur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Anamur Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Anamur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Anamur’a Nasıl Gidilir? Anamur Yol Tarifi

Anamur’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Anamur’a gelebilirsiniz. Anamur karayolu ile Mersin şehir merkezine 229 km, İstanbul’a yaklaşık 1.016 km, Ankara’ya yaklaşık 580 km, İzmir’den ise yaklaşık 710 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Anamur ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.