İçeriğe geç

Amasya Zonguldak Arası Kaç KM

Amasya Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Zonguldak arası kaç km? Amasya Zonguldak arası kaç saat? Amasya Zonguldak yol tarifi? Amasya Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya Zonguldak Arası Kaç KM

Amasya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 km’dir. Amasya Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 352 km’dir.

Amasya Zonguldak Arası Kaç KM

Amasya Zonguldak Arası Kaç Saat

Amasya Zonguldak arası kaç saat; Amasya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Amasya Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 352 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Amasya Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.