İçeriğe geç

Amasya Yozgat Arası Kaç KM

Amasya Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Yozgat arası kaç km? Amasya Yozgat arası kaç saat? Amasya Yozgat yol tarifi? Amasya Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya Yozgat Arası Kaç KM

Amasya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 km’dir. Amasya Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 128 km’dir.

Amasya Yozgat Arası Kaç Saat

Amasya Yozgat arası kaç saat; Amasya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Amasya Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Amasya Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 128 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Amasya Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.