İçeriğe geç

Amasya Yalova Arası Kaç KM

Amasya Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Yalova arası kaç km? Amasya Yalova arası kaç saat? Amasya Yalova yol tarifi? Amasya Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Amasya Yalova Arası Kaç KM

Amasya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 km’dir. Amasya Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 554 km’dir.

Amasya Yalova Arası Kaç KM

Amasya Yalova Arası Kaç Saat

Amasya Yalova arası kaç saat; Amasya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Amasya Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 554 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Amasya Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.