İçeriğe geç

Van Amasya Arası Kaç KM

Van Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Amasya arası kaç km? Van Amasya arası kaç saat? Van Amasya yol tarifi? Van Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Van Amasya Arası Kaç KM

Van Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 936 km’dir. Van Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 690 km’dir.

Van Amasya Arası Kaç KM

Van Amasya Arası Kaç Saat

Van Amasya arası kaç saat; Van Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 936 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Van Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Van Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 690 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Van Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 936 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.