İçeriğe geç

Amasya Uşak Arası Kaç KM

Amasya Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Uşak arası kaç km? Amasya Uşak arası kaç saat? Amasya Uşak yol tarifi? Amasya Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Uşak Arası Kaç KM

Amasya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 km’dir. Amasya Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 594 km’dir.

Amasya Uşak Arası Kaç KM

Amasya Uşak Arası Kaç Saat

Amasya Uşak arası kaç saat; Amasya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Amasya Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 594 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Amasya Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.