İçeriğe geç

Amasya Tunceli Arası Kaç KM

Amasya Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Tunceli arası kaç km? Amasya Tunceli arası kaç saat? Amasya Tunceli yol tarifi? Amasya Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Tunceli Arası Kaç KM

Amasya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 512 km’dir. Amasya Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 361 km’dir.

Amasya Tunceli Arası Kaç KM

Amasya Tunceli Arası Kaç Saat

Amasya Tunceli arası kaç saat; Amasya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 512 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Amasya Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 361 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Amasya Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 512 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.