İçeriğe geç

Amasya Tokat Arası Kaç KM

Amasya Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Tokat arası kaç km? Amasya Tokat arası kaç saat? Amasya Tokat yol tarifi? Amasya Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Tokat Arası Kaç KM

Amasya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 126 km’dir. Amasya Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 73 km’dir.

Amasya Tokat Arası Kaç KM

Amasya Tokat Arası Kaç Saat

Amasya Tokat arası kaç saat; Amasya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 126 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 73 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

35 dakika

Amasya Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 126 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.