İçeriğe geç

Amasya Sivas Arası Kaç KM

Amasya Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Sivas arası kaç km? Amasya Sivas arası kaç saat? Amasya Sivas yol tarifi? Amasya Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Amasya Sivas Arası Kaç KM

Amasya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 219 km’dir. Amasya Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 143 km’dir.

Amasya Sivas Arası Kaç KM

Amasya Sivas Arası Kaç Saat

Amasya Sivas arası kaç saat; Amasya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 219 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 143 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Amasya Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 219 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.