İçeriğe geç

Amasya Şırnak Arası Kaç KM

Amasya Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Şırnak arası kaç km? Amasya Şırnak arası kaç saat? Amasya Şırnak yol tarifi? Amasya Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya Şırnak Arası Kaç KM

Amasya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 km’dir. Amasya Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 670 km’dir.

Amasya Şırnak Arası Kaç KM

Amasya Şırnak Arası Kaç Saat

Amasya Şırnak arası kaç saat; Amasya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Amasya Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 670 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Amasya Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.