İçeriğe geç

Amasya Siirt Arası Kaç KM

Amasya Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Siirt arası kaç km? Amasya Siirt arası kaç saat? Amasya Siirt yol tarifi? Amasya Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Amasya Siirt Arası Kaç KM

Amasya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 km’dir. Amasya Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 608 km’dir.

Amasya Siirt Arası Kaç KM

Amasya Siirt Arası Kaç Saat

Amasya Siirt arası kaç saat; Amasya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Amasya Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Amasya Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 608 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Amasya Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.