İçeriğe geç

Amasya Rize Arası Kaç KM

Amasya Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Rize arası kaç km? Amasya Rize arası kaç saat? Amasya Rize yol tarifi? Amasya Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Amasya Rize Arası Kaç KM

Amasya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 km’dir. Amasya Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 397 km’dir.

Amasya Rize Arası Kaç KM

Amasya Rize Arası Kaç Saat

Amasya Rize arası kaç saat; Amasya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Amasya Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 397 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Amasya Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz