İçeriğe geç

Amasya Osmaniye Arası Kaç KM

Amasya Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Osmaniye arası kaç km? Amasya Osmaniye arası kaç saat? Amasya Osmaniye yol tarifi? Amasya Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Amasya Osmaniye Arası Kaç KM

Amasya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 614 km’dir. Amasya Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 401 km’dir.

Amasya Osmaniye Arası Kaç KM

Amasya Osmaniye Arası Kaç Saat

Amasya Osmaniye arası kaç saat; Amasya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 614 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Amasya Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 401 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Amasya Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 614 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.