İçeriğe geç

Amasya Niksar Arası Kaç KM

Amasya Niksar arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Niksar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Niksar arası kaç km? Amasya Niksar arası kaç saat? Amasya Niksar yol tarifi? Amasya Niksar arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Niksar İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,702km2’dir.Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40° 39′ 23.2416” Kuzey ve 35° 50′ 14.4420” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Niksar ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Niksarilçesinin yüzölçümü yaklaşık 889km2dir.Niksar ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 35′ 24.5760” Kuzey ve 36° 57′ 4.2588” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Amasya Niksar Arası Kaç KM

Amasya Niksar arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 km’dir.

Amasya Niksar Arası Kaç KM

Amasya Niksar Arası Kaç Saat

Amasya Niksar arası kaç saat; Amasya Niksar arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakikasürmektedir. Amasya Niksar arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Amasya Niksar Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Niksar arası mesafe karayolu ile yaklaşık 112 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Niksar Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Niksar arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niksar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niksar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.