İçeriğe geç

Amasya Niğde Arası Kaç KM

Amasya Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Niğde arası kaç km? Amasya Niğde arası kaç saat? Amasya Niğde yol tarifi? Amasya Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Amasya Niğde Arası Kaç KM

Amasya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 km’dir. Amasya Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 316 km’dir.

Amasya Niğde Arası Kaç KM

Amasya Niğde Arası Kaç Saat

Amasya Niğde arası kaç saat; Amasya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 316 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Amasya Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.