İçeriğe geç

Amasya Nevşehir Arası Kaç KM

Amasya Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Nevşehir arası kaç km? Amasya Nevşehir arası kaç saat? Amasya Nevşehir yol tarifi? Amasya Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Amasya Nevşehir Arası Kaç KM

Amasya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 km’dir. Amasya Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 240 km’dir.

Amasya Nevşehir Arası Kaç KM

Amasya Nevşehir Arası Kaç Saat

Amasya Nevşehir arası kaç saat; Amasya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 240 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Amasya Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 330 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.