İçeriğe geç

Amasya Muş Arası Kaç KM

Amasya Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Muş arası kaç km? Amasya Muş arası kaç saat? Amasya Muş yol tarifi? Amasya Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Amasya Muş Arası Kaç KM

Amasya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 km’dir. Amasya Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 530 km’dir.

Amasya Muş Arası Kaç Saat

Amasya Muş arası kaç saat; Amasya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Amasya Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 530 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Amasya Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 644 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.