İçeriğe geç

Mersin Amasya Arası Kaç KM

Mersin Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Amasya arası kaç km? Mersin Amasya arası kaç saat? Mersin Amasya yol tarifi? Mersin Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Amasya Arası Kaç KM

Mersin Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 km’dir. Mersin Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Mersin Amasya Arası Kaç KM

Mersin Amasya Arası Kaç Saat

Mersin Amasya arası kaç saat; Mersin Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mersin Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mersin Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.