İçeriğe geç

Amasya Merkez Yol Tarifi

Amasya merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Amasya merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya merkeze nasıl gidilir? Amasya merkez yol tarifi? Amasya merkez yol haritası? Amasya merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Amasya merkez, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Amasya merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.889 km2’dir. Amasya merkez ilçesinin rakımı ise  400 m olarak hesaplanmıştır. Amasya merkez ilinin Kuzeyinde Suluova, doğusunda ise Taşova, Güneyinde ise Göynücek ilçeleri bulunmaktadır. Amasya merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Amasya merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Amasya merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 150.828 nüfusa sahiptir.

Amasya merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Amasya Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Amasya Merkeze yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Amasya Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya merkeze yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Amasya Merkeze Nasıl Gidilir? Amasya Merkez Yol Tarifi

Amasya Merkeze kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Amasya merkeze gelebilirsiniz. Amasya merkez karayolu İstanbul’a yaklaşık 702 km, Ankara’ya yaklaşık 327 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.055 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Amasya Şehir Merkezinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Amasya Merzifon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Amasya merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Amasya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Amasya merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.