İçeriğe geç

Amasya Kütahya Arası Kaç KM

Amasya Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Kütahya arası kaç km? Amasya Kütahya arası kaç saat? Amasya Kütahya yol tarifi? Amasya Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Amasya Kütahya Arası Kaç KM

Amasya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 km’dir. Amasya Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 518 km’dir.

Amasya Kütahya Arası Kaç KM

Amasya Kütahya Arası Kaç Saat

Amasya Kütahya arası kaç saat; Amasya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Amasya Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 518 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Amasya Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.