İçeriğe geç

Amasya Kırşehir Arası Kaç KM

Amasya Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Kırşehir arası kaç km? Amasya Kırşehir arası kaç saat? Amasya Kırşehir yol tarifi? Amasya Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya Kırşehir Arası Kaç KM

Amasya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 315 km’dir. Amasya Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 221 km’dir.

Amasya Kırşehir Arası Kaç KM

Amasya Kırşehir Arası Kaç Saat

Amasya Kırşehir arası kaç saat; Amasya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 315 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 221 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Amasya Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 315 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.