İçeriğe geç

Amasya Kırklareli Arası Kaç KM

Amasya Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Kırklareli arası kaç km? Amasya Kırklareli arası kaç saat? Amasya Kırklareli yol tarifi? Amasya Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya Kırklareli Arası Kaç KM

Amasya Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 km’dir. Amasya Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 732 km’dir.

Amasya Kırklareli Arası Kaç KM

Amasya Kırklareli Arası Kaç Saat

Amasya Kırklareli arası kaç saat; Amasya Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Amasya Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Amasya Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 732 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Amasya Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.