İçeriğe geç

Amasya Kırıkkale Arası Kaç KM

Amasya Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Kırıkkale arası kaç km? Amasya Kırıkkale arası kaç saat? Amasya Kırıkkale yol tarifi? Amasya Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Amasya Kırıkkale Arası Kaç KM

Amasya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Amasya Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 218 km’dir.

Amasya Kırıkkale Arası Kaç KM

Amasya Kırıkkale Arası Kaç Saat

Amasya Kırıkkale arası kaç saat; Amasya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Amasya Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Amasya Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 218 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

50 dakika

Amasya Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.