İçeriğe geç

Amasya Kastamonu Arası Kaç KM

Amasya Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Kastamonu arası kaç km? Amasya Kastamonu arası kaç saat? Amasya Kastamonu yol tarifi? Amasya Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya Kastamonu Arası Kaç KM

Amasya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 km’dir. Amasya Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 191 km’dir.

Amasya Kastamonu Arası Kaç KM

Amasya Kastamonu Arası Kaç Saat

Amasya Kastamonu arası kaç saat; Amasya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Amasya Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Amasya Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 191 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Amasya Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz