İçeriğe geç

Amasya Kars Arası Kaç KM

Amasya Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Kars arası kaç km? Amasya Kars arası kaç saat? Amasya Kars yol tarifi? Amasya Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Amasya Kars Arası Kaç KM

Amasya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 761 km’dir. Amasya Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 614 km’dir.

Amasya Kars Arası Kaç KM

Amasya Kars Arası Kaç Saat

Amasya Kars arası kaç saat; Amasya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 761 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Amasya Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 614 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Amasya Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 761 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.