İçeriğe geç

Amasya Karaman Arası Kaç KM

Amasya Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Karaman arası kaç km? Amasya Karaman arası kaç saat? Amasya Karaman yol tarifi? Amasya Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Karaman Arası Kaç KM

Amasya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 km’dir. Amasya Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 449 km’dir.

Amasya Karaman Arası Kaç KM

Amasya Karaman Arası Kaç Saat

Amasya Karaman arası kaç saat; Amasya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Amasya Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 449 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Amasya Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.