İçeriğe geç

Amasya Karabük Arası Kaç KM

Amasya Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Karabük arası kaç km? Amasya Karabük arası kaç saat? Amasya Karabük yol tarifi? Amasya Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Karabük Arası Kaç KM

Amasya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 km’dir. Amasya Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 267 km’dir.

Amasya Karabük Arası Kaç KM

Amasya Karabük Arası Kaç Saat

Amasya Karabük arası kaç saat; Amasya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 267 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Amasya Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 385 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.