İçeriğe geç

Amasya Isparta Arası Kaç KM

Amasya Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Isparta arası kaç km? Amasya Isparta arası kaç saat? Amasya Isparta yol tarifi? Amasya Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Isparta Arası Kaç KM

Amasya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 km’dir. Amasya Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 558 km’dir.

Amasya Isparta Arası Kaç KM

Amasya Isparta Arası Kaç Saat

Amasya Isparta arası kaç saat; Amasya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Amasya Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 558 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Amasya Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.