İçeriğe geç

Amasya Iğdır Arası Kaç KM

Amasya Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Iğdır arası kaç km? Amasya Iğdır arası kaç saat? Amasya Iğdır yol tarifi? Amasya Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Iğdır Arası Kaç KM

Amasya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 847 km’dir. Amasya Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 702 km’dir.

Amasya Iğdır Arası Kaç KM

Amasya Iğdır Arası Kaç Saat

Amasya Iğdır arası kaç saat; Amasya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 847 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 702 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Amasya Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 847 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz