İçeriğe geç

Hatay Amasya Arası Kaç KM

Hatay Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Amasya arası kaç km? Hatay Amasya arası kaç saat? Hatay Amasya yol tarifi? Hatay Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Amasya Arası Kaç KM

Hatay Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 km’dir. Hatay Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 497 km’dir.

Hatay Amasya Arası Kaç KM

Hatay Amasya Arası Kaç Saat

Hatay Amasya arası kaç saat; Hatay Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Hatay Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 497 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Hatay Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.