İçeriğe geç

Amasya Hakkari Arası Kaç KM

Amasya Hakkari arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Hakkari arası kaç km? Amasya Hakkari arası kaç saat? Amasya Hakkari yol tarifi? Amasya Hakkari arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Hakkari İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkari ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkari ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Hakkari Arası Kaç KM

Amasya Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1140 km’dir. Amasya Hakkari arası mesafe havayolu ile yaklaşık 764 km’dir.

Amasya Hakkari Arası Kaç KM

Amasya Hakkari Arası Kaç Saat

Amasya Hakkari arası kaç saat; Amasya Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1140 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Hakkari arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Amasya Hakkari arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 764 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Amasya Hakkari Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1140 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Hakkari Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Hakkari arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.