İçeriğe geç

Amasya Gümüşhane Arası Kaç KM

Amasya Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Gümüşhane arası kaç km? Amasya Gümüşhane arası kaç saat? Amasya Gümüşhane yol tarifi? Amasya Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Gümüşhane Arası Kaç KM

Amasya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 km’dir. Amasya Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 296 km’dir.

Amasya Gümüşhane Arası Kaç KM

Amasya Gümüşhane Arası Kaç Saat

Amasya Gümüşhane arası kaç saat; Amasya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Amasya Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Amasya Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 296 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Amasya Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 365 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.