İçeriğe geç

Amasya Giresun Arası Kaç KM

Amasya Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Giresun arası kaç km? Amasya Giresun arası kaç saat? Amasya Giresun yol tarifi? Amasya Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Amasya Giresun Arası Kaç KM

Amasya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 km’dir. Amasya Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 218 km’dir.

Amasya Giresun Arası Kaç KM

Amasya Giresun Arası Kaç Saat

Amasya Giresun arası kaç saat; Amasya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 218 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Amasya Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 322 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.