İçeriğe geç

Amasya Elazığ Arası Kaç KM

Amasya Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Elazığ arası kaç km? Amasya Elazığ arası kaç saat? Amasya Elazığ yol tarifi? Amasya Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Elazığ Arası Kaç KM

Amasya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 544 km’dir. Amasya Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 365 km’dir.

Amasya Elazığ Arası Kaç KM

Amasya Elazığ Arası Kaç Saat

Amasya Elazığ arası kaç saat; Amasya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 544 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Amasya Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 365 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Amasya Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 544 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.