İçeriğe geç

Amasya Edirne Arası Kaç KM

Amasya Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Edirne arası kaç km? Amasya Edirne arası kaç saat? Amasya Edirne yol tarifi? Amasya Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Edirne Arası Kaç KM

Amasya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 km’dir. Amasya Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 786 km’dir.

Amasya Edirne Arası Kaç KM

Amasya Edirne Arası Kaç Saat

Amasya Edirne arası kaç saat; Amasya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Amasya Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Amasya Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 786 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Amasya Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.